17EHD026SAM000
DigiKey Part Number
17EHD026SAM000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD026SAM000
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C