AB-FF02406-19712-XA1
DigiKey Part Number
AB-FF02406-19712-XA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB-FF02406-19712-XA1
Description
LED MOD AB-FF RGB LNR STRIP
Category
Current - Test
830mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
8 lm/W Red, 14 lm/W Green, 6 lm Blue
Packaging
Tray
Viewing Angle
90°
Features
IP68
Size / Dimension
5000.00mm L x 22.00mm W
Color
Red, Green, Blue (RGB)
Height
11.80mm