ZTTCE10.0MG-15P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZTTCE10.0MG-15P |
Description | CERAMIC RES 10.0000MHZ 15PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF ±0.3% -25°C ~ 85°C Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Tolerance ±0.5% |
Manufacturer YIC | Features Built in Capacitor |
Series | Capacitance 15 pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Ceramic | Package / Case 3-SMD, Non-Standard |
Frequency 10 MHz | Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm) |
Frequency Stability ±0.3% | Height 0.039" (1.00mm) |