MFR-25FRF52-332R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MFR-25FRF52-332R |
Description | RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 332 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MFR-25FRF52-332R Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |