CC1812KKX7REBB102
DigiKey Part Number
311-4568-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4568-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4568-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812KKX7REBB102
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CC1812KKX7REBB102 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)