CC1812JKNPOEBN221
DigiKey Part Number
311-1182-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1182-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1182-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812JKNPOEBN221
Description
CAP CER 220PF 3KV C0G/NPO 1812
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CC1812JKNPOEBN221 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.045" (1.15mm)