CC1812JKNPOCBN102
DigiKey Part Number
311-4546-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-4546-1-ND - Cut Tape (CT)
311-4546-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1812JKNPOCBN102
Description
CAP CER 1000PF 1KV C0G/NPO 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1812JKNPOCBN102 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)