CC0603MRX5R4BB226
DigiKey Part Number
311-3492-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3492-1-ND - Cut Tape (CT)
311-3492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603MRX5R4BB226
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CC0603MRX5R4BB226 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)