CA0612KRX7R9BB104
DigiKey Part Number
13-CA0612KRX7R9BB104TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612KRX7R9BB104CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612KRX7R9BB104DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612KRX7R9BB104
Description
CAP ARRAY 0.1UF 50V X7R 0612
Detailed Description
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 50 V X7R 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
0.1µF
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)