VLMU3510-365-130
DigiKey Part Number
VLMU3510-365-130TR-ND - Tape & Reel (TR)
VLMU3510-365-130CT-ND - Cut Tape (CT)
VLMU3510-365-130DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLMU3510-365-130
Description
LED UV 367NM 700MA SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ultraviolet (UV) Emitter 367nm 4V 700mA 160mW/sr @ 350mA 130° 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
4V
Manufacturer
Vishay Semiconductor Opto Division
Viewing Angle
130°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Orientation
Top View
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Type
Ultraviolet (UV)
Mounting Type
Surface Mount
Current - DC Forward (If) (Max)
700mA
Package / Case
2-SMD, No Lead Exposed Pad
Radiant Intensity (Ie) Min @ If
160mW/sr @ 350mA