T15B13CAHM3/I | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T15B13CAHM3/I |
Description | DIODE, TVS, 1.5KW, 13V, BIDIRECT |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 18.5V Clamp 83.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 83.8A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11.1V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Breakdown (Min) 12.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.5V |