1.5SMC39CA-E3/57T
DigiKey Part Number
1.5SMC39CA-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5SMC39CA-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
1.5SMC39CA-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5SMC39CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9V DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
53.9V Clamp 27.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
37.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.9V