TNPW060311K0BYEN
DigiKey Part Number
541-9816-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-9816-1-ND - Cut Tape (CT)
541-9816-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TNPW060311K0BYEN
Description
RES 11K OHM 0.1% 0.21W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 kOhms ±0.1% 0.21W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
TNPW060311K0BYEN Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)