IHLP2525BDER100M01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP2525BDER100M01 |
Description | FIXED IND 10UH 2.5A 129 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Molded Inductor 2.5 A 129mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP2525BDER100M01 Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 7A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 129mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |