IHLP1616ABERR22M01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP1616ABERR22M01 |
Description | FIXED IND 220NH 8.5A 12 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 nH Shielded Molded Inductor 8.5 A 12mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | IHLP1616ABERR22M01 Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 12mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 183MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 20A |