IHLP1212AEEZR68M1Z
DigiKey Part Number
541-IHLP1212AEEZR68M1ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP1212AEEZR68M1Z
Description
FIXED IND 680NH 8A 19.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Shielded Molded Inductor 8 A 19.8mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
19.8mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
97MHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
6.8A