CRCW0805470RJNEAIF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 53.990
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 19.922
Datasheet
In Stock: 394
Direct
YAGEO
Bourns Inc.
Bourns Inc.
470 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW0805470RJNEAIF
DigiKey Part Number
CRCW0805470RJNEAIF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805470RJNEAIF
Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805470RJNEAIF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)