MAL215099001E3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MAL215099001E3 |
Description | CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MAL215099001E3 Models |
Category | Polarization Polar |
Mfr | Ratings |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ High Frequency 630 mA @ 100 kHz |
Part Status Active | Impedance 150 mOhms |
Capacitance | Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Voltage - Rated 35 V | Surface Mount Land Size 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 105°C | Mounting Type |
Operating Temperature -55°C ~ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |