BFC233913104 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 7.272
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
BFC233913104
DigiKey Part Number
BFC233913104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFC233913104
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V