TPS923650D2DRLREVM
DigiKey Part Number
296-TPS923650D2DRLREVM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPS923650D2DRLREVM
Description
EVAL BOARD FOR TPS923650D2
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TPS923650 - 1 Non-Isolated Output Dimmable LED Driver Evaluation Board
Category
Voltage - Output
4.5V ~ 60V
Manufacturer
Texas Instruments
Features
Dimmable
Packaging
Box
Voltage - Input
4.5V ~ 65V
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Current - Output / Channel
500mA