OPT8241NBN
DigiKey Part Number
296-42354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OPT8241NBN
Description
IC TOF SENSOR 78COG
Customer Reference
Detailed Description
3D Time of Flight Image Sensor 320H x 240V 78-COG (8.75x15.71)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OPT8241NBN Models
Category
Frames per Second
150.0
Manufacturer
Texas Instruments
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.3V
Packaging
Tray
Package / Case
78-BGA Module
Part Status
Active
Supplier Device Package
78-COG (8.75x15.71)
Type
3D Time of Flight
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Active Pixel Array
320H x 240V