XSAV12801L10
DigiKey Part Number
5452-XSAV12801L10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XSAV12801L10
Description
INDUCTIVE SENSOR 264V .35A XS +O
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
Category
Material - Body
Metal
Voltage - Supply
24V ~ 240V
Series
Termination Style
Cable
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Inductive
Indicator
LED
Sensing Distance
0.394" (10mm)