XSAV12373L10
DigiKey Part Number
5452-XSAV12373L10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XSAV12373L10
Description
INDUCTIVE SENSOR 58VDC 200MA XS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
Category
Shielding
Unshielded
Material - Body
Nickel-Plated Brass
Series
Voltage - Supply
12V ~ 48V
Termination Style
Cable
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Sensing Distance
0.394" (10mm)