XSAV11801L10
DigiKey Part Number
5452-XSAV11801L10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XSAV11801L10
Description
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 0.394" (10mm) IP67 Cylinder, Threaded - M30
Category
Material - Body
Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply
24VAC/DC ~ 240VAC, 210VDC
Termination Style
Cable Leads
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Sensing Distance
0.394" (10mm)