1210-SNG-0012
DigiKey Part Number
4535-1210-SNG-0012-ND
Manufacturer
TE Kemtron
Manufacturer Product Number
1210-SNG-0012
Description
RFI GASKET SIL NICKEL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Gasket Silicone Nickel Graphite Nickel
Category
Width
5.906" (150.00mm)
Manufacturer
TE Kemtron
Length
5.906" (150.00mm)
Series
Height
0.047" (1.20mm)
Packaging
Bag
Material
Silicone Nickel Graphite
Part Status
Active
Plating
Nickel
Type
Gasket
Operating Temperature
-55°C ~ 160°C