RAY-103-12.5(100)
DigiKey Part Number
RAY-103-12.5(100)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-12.5(100)
Description
GRD BRAID TUBE 0.49"DIA X 328.1'
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.492" (12.50mm) - Inner Dia X 328.1' (100.00m) 36 AWG
Category
Material
Copper, Nickel Plated
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Size, Supplied
0.492" (12.50mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
36
Packaging
Bulk
Wire Gauge - Ends
36 AWG