W23-X1A1G-7.50
DigiKey Part Number
PB403-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W23-X1A1G-7.50
Description
CIR BRKR THRM 7.5A 240VAC 50VDC
Manufacturer Standard Lead Time
55 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 7.5A 240 V AC 50 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
7.5A
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Voltage Rating - AC
240 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V