CFR50J22K | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 1712-CFR50J22KCT-ND - Cut Tape (CT) 1712-CFR50J22KTB-ND - Tape & Box (TB) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFR50J22K |
Description | RES 22K OHM 5% 1/2W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFR50J22K Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient 0/ -450ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm) |