CFR25J100K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CFR25J100K |
Description | RES 100K OHM 5% 1/3W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 kOhms ±5% 0.333W, 1/3W Through Hole Resistor Axial Carbon Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CFR25J100K Models |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient 0/ -700ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm) |