CFR16J3K3
DigiKey Part Number
1712-CFR16J3K3CT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CFR16J3K3TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR16J3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Carbon Film
EDA/CAD Models
CFR16J3K3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.073" Dia x 0.138" L (1.85mm x 3.50mm)