FST-21A-10 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 599
Datasheet
10 Position Flexstrip Cable 0.100" (2.54mm) 1.000" (25.40mm)
FST-21A-10
DigiKey Part Number
FST-21A-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FST-21A-10
Description
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 1"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Conductors
10
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Pitch
0.100" (2.54mm)
Packaging
Box
Length
1.000" (25.40mm)
Part Status
Obsolete
Length - Exposed Ends
0.125" (3.18mm)