RAY-103-7.5(100)
DigiKey Part Number
A132468-05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAY-103-7.5(100)
Description
GROUND BRAID TUBE 0.3"DIAX16.4'
Customer Reference
Detailed Description
Tubular Ground Braid 0.295" (7.50mm) - Inner Dia X 16.4' (5.00m) 36 AWG
Size, Supplied
0.295" (7.50mm) - Inner Dia
Series
Number of Carriers
24
Packaging
Spool
Wire Gauge - Ends
36 AWG