44A1121-22-0/9-9-MX is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 1.468
Datasheet
2 Conductor Multi-Conductor Cable White 22 AWG Braid Enter Number of Feet in Order Quantity
44A1121-22-0/9-9-MX
DigiKey Part Number
A132128-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A1121-22-0/9-9-MX
Description
CABLE 2CON 22AWG WHT SHLD FEET
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shield Type
Braid
Mfr
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket Color
White
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
150°C
Number of Conductors
2
Jacket (Insulation) Thickness
0.0080" (0.203mm)
Wire Gauge
Conductor Insulation
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Conductor Strand
19/34
Shield Material
Copper, Tinned
Conductor Material
Copper, Tinned
Shield Coverage
85%
Jacket (Insulation) Material
Spool Size
2000.0' (609.6m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.132" (3.35mm)