DEA160710LT-5023B1
DigiKey Part Number
445-175609-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175609-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175609-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA160710LT-5023B1
Description
RF FILTER LOW PASS 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 30MHz Bandwidth 1dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DEA160710LT-5023B1 Models
Category
Filter Type
Low Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
1dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Bandwidth
30MHz
Height (Max)
0.018" (0.45mm)