CGA4C4NP02W102J060AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA4C4NP02W102J060AA |
Description | CAP CER 1000PF 450V NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1000 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA4C4NP02W102J060AA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.030" (0.75mm) |