B32621A6103J000
DigiKey Part Number
495-1326-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32621A6103J000
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32621A6103J000 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V