B32522E6104K189 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32522E6104K189 |
Description | CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32522E6104K189 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm) |
Part Status Not For New Designs | Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.591" (15.00mm) |
Voltage Rating - AC 200V | Applications Automotive; EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 400V | Ratings AEC-Q200 |