ACM70V-701-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-4081-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4081-1-ND - Cut Tape (CT)
445-4081-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM70V-701-2PL-TL00
Description
CMC 4A 2LN 700 OHM SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 15mOhm
EDA/CAD Models
ACM70V-701-2PL-TL00 Models
Category
Current Rating (Max)
4A
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz