FXUB63.07.0150C
DigiKey Part Number
931-1329-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUB63.07.0150C
Description
RF ANT 850MHZ/1.575GHZ FLT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS, ISM, LTE, Wi-Fi Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FXUB63.07.0150C Models
Category
VSWR
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
1dBi, 2.5dBi, 3.5dBi, 5dBi, 5dBi, 4.5dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
AGPS, Cellular, General ISM, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 752MHz, 892MHz, 1.4725GHz, 1.955GHz, 2.495GHz, 4.15GHz, 5.5375GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
600MHz ~ 6GHz