UMK325BJ475MM-T
DigiKey Part Number
587-1964-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1964-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1964-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK325BJ475MM-T
Description
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1210
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
UMK325BJ475MM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)