UMK316BJ225KL-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UMK316BJ225KL-T |
Description | CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UMK316BJ225KL-T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |