UMK316BJ225KD-T
DigiKey Part Number
587-2402-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-2402-1-ND - Cut Tape (CT)
587-2402-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK316BJ225KD-T
Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
UMK316BJ225KD-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)