PMK325AC6227MM-P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PMK325AC6227MM-P |
Description | CAP CER 220UF 2.5V X6S 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF ±20% 2.5V Ceramic Capacitor X6S 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PMK325AC6227MM-P Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |