MSASA31LAB5107MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASA31LAB5107MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASA31LAB5107MTNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASA31LAB5107MTNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA31LAB5107MTNA01
Description
CAP CER 100UF 4V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
MSASA31LAB5107MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)