MSASA105EB5226MFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASA105EB5226MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MSASA105EB5226MFNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MSASA105EB5226MFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASA105EB5226MFNA01
Description
CAP CER 22UF 4V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSASA105EB5226MFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)