MCASU21GSB5105KTNA01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MCASU21GSB5105KTNA01 |
Description | CAP CER 1UF 50V X5R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MCASU21GSB5105KTNA01 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |