MCASH31LAC7225KTCA01 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MCASH31LAC7225KTCA01 |
Description | CAP CER 2.2UF 100V X7S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MCASH31LAC7225KTCA01 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |