LMK316ABJ226MD-T
DigiKey Part Number
587-6177-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-6177-1-ND - Cut Tape (CT)
587-6177-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK316ABJ226MD-T
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LMK316ABJ226MD-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)