LMK316ABJ226KLHT
DigiKey Part Number
587-LMK316ABJ226KLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LMK316ABJ226KLHTCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LMK316ABJ226KLHTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK316ABJ226KLHT
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMK316ABJ226KLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)