LMK316ABJ226KLHT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMK316ABJ226KLHT |
Description | CAP CER 22UF 10V X5R 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMK316ABJ226KLHT Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |